Stelaż do szpul i bębnów kablowych umożliwia przechowywanie tych ładunków na standardowych regałach paletowych.

Jedną z największych zalet regałów paletowych jest ich uniwersalność. Dzięki zastosowaniu różnorodnych akcesoriów można je wykorzystać do przechowania nie tylko towarów na paletach, ale również ładunków o niestandardowych gabarytach i kształtach.

Akcesoria regałowe pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności w magazynie – inwestor nie musi kupować całego regału, dedykowanego tylko jednemu rodzajowi ładunku. Wystarczy zainstalować w magazynie standardowy regał paletowy, a następnie – za pomocą szerokiego asortymentu akcesoriów – elastycznie zmieniać jego konfigurację i rodzaj przechowywanego towaru.

Konstrukcja stelaża na szpule i bębny umożliwia jego montaż na większości systemów regałowych dostępnych na rynku. Widoczny na zdjęciu egzemplarz posiada następujące parametry:

  • dostosowany jest do szpul o średnicy 700 mm,
  • głębokość stelaża wynosi 1100 mm i umożliwia przechowywanie dwóch szpul o grubości 490 mm każda,
  • maksymalne obciążenie jednego stelaża to 1200 kg.

Zaprezentowany model przeznaczony jest do tzw. użytkowania statycznego – operuje się wyłącznie samym ładunkiem.

MGL Sp. z o.o. | Stelaż do przechowywania szpul i bębnów kablowych na regałach paletowych

Projekt stelaża został tak opracowany, aby w prosty sposób można go było skonfigurować wg indywidualnych wymogów inwestora. Dobrze sprawdza się w przy przechowywaniu beczek i innych ładunków o zbliżonym kształcie. Istnieje również możliwość dostosowania konstrukcji i wymiarów tak, aby stelażem można było operować w ten sam sposób jak paletą. Powierzchnia stelaża jest lakierowana proszkowo lub cynkowana ogniowo. Więcej informacji o sposobie wykończenia powierzchni elementów stalowych znaleźć można tutaj: lakierowanie proszkowe

Zapytaj o ofertę dostosowaną do potrzeb Twojej firmy!

Skontaktuj się z nami