MGL Sp. z o.o. – Producent techniki magazynowej – kończy budowę nowej hali produkcyjnej z nowoczesną linią do kształtowania profili stalowych.

MGL jest częścią Grupy MAGO – od 1989 r. wiodącego polskiego producenta wyposażenia sklepów i magazynów. W zakładzie produkcyjnym w Rawie Mazowieckiej produkowane są m.in. regały magazynowe wysokiego składowania (regały paletowe oraz wspornikowe).

Rozbudowa zakładu produkcyjnego MGL w Rawie Mazowieckiej jest częścią długofalowej strategii rozwoju Grupy MAGO, która zakłada ekspansję na rynki zagraniczne (Europa Zachodnia i Bliski Wschód) oraz rozwój nowych produktów. Zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu pozwoli również na znaczące skrócenie czasu realizacji zamówień.

Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w październiku ub. roku, a jego oddanie do użytku zaplanowane jest na koniec marca 2018 r. Powierzchnia nowej hali wynosi 1968 m2. Jej budowa jest pierwszym z trzech etapów inwestycji, która finalnie zakłada podwojenie powierzchni produkcyjnej, wynoszącej obecnie ok. 9.500 m2.

Wraz z rozwojem infrastruktury technicznej planowane jest również zwiększenie zatrudnienia. Spółka już rozpoczęła rekrutację wykwalifikowanych pracowników produkcji. Aktualne oferty pracy dostępne są w zakładce Praca.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Cermont, zajmująca się produkcją konstrukcji stalowych. Wykonawcą oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego jest z kolei firma Danler – najmłodsza spółka w Grupie MAGO, zajmująca się produkcją opraw oświetleniowych.