Regały magazynowe to nie tylko niezbędny element wyposażenia magazynu, służący do przechowywania towarów, ale również narzędzie do optymalizacji kosztów procesów intralogistycznych. Dobrze zaprojektowany system pozwala na redukcję kosztów składowania, wynikających z wymaganej powierzchni przechowywania, czasu dostępu i transportu towarów oraz ewentualnych napraw i przeglądów regałów.

Zaprojektowane przez nas systemy regałów magazynowych doskonale spełniają te warunki, ponieważ:

  • dzięki swojej modułowej budowie można je wykorzystać do zabudowy magazynu o dowolnej powierzchni i kubaturze,

  • łatwy montaż ogranicza czas instalacji oraz pozwala na przekonfigurowanie systemu już w trakcie jego używania (np. rozbudowa o kolejne elementy),

  • duża ilość akcesoriów dodatkowych umożliwia ich dostosowanie do różnych rodzajów przechowywanych towarów (praktycznie dowolna waga i gabaryty).

Rodzaje regałów magazynowych

MGL Sp. z o.o. | Regały paletowe
Regały paletowe

Regały paletowe (seria HX) to najlepsze rozwiązanie dla tych magazynów, w których towary składowane będą na paletach. Modułowa konstrukcja oraz wiele rodzajów elementów konstrukcyjnych umożliwia dostosowanie regałów do indywidualnych potrzeb klientów – każdej przestrzeni magazynowej oraz dowolnej wagi i wymiarów ładunku.

MGL Sp. z o.o. | Regały wspornikowe
Regały wspornikowe

Regały wspornikowe (dłużycowe) to rozwiązanie przeznaczone do składowania tych towarów, które nie mieszczą się na paletach, np. rur, profili, dużych płyt i arkuszy. Konstrukcja regałów oraz szereg akcesoriów dodatkowych (ograniczników, separatorów) umożliwia dostosowanie systemu do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

MGL Sp. z o.o. | Akcesoria regałowe
Akcesoria regałowe

Regały magazynowe w podstawowej konfiguracji można uzupełnić o szereg akcesoriów dodatkowych zwiększających ich funkcjonalność. W ofercie posiadamy urządzenia zabezpieczające (odbojnice/odbojniki) oraz półki i separatory.

Zgodność z normami

Oferowane przez nas regały magazynowe projektujemy i produkujemy zgodnie z międzynarodowymi normami konstrukcyjnymi:

FEM 10.2.02 (w przypadku regałów paletowych) oraz FEM 10.2.09 (dla regałów wspornikowych)

Stalowe statyczne systemy składowania – Regały paletowe o zmiennej konfiguracji – Zasady projektowania konstrukcji

Regały przejezdne paletowe i półkowe, obrotowe i okrężne oraz ze sprzętem podnoszącym, z napędem mechanicznym – Wymagania bezpieczeństwa

Stalowe statyczne systemy składowania – Regały paletowe o zmiennej konfiguracji – Tolerancje, odkształcenia i luzy manipulacyjne

Stalowe statyczne systemy składowania – Specyfikacja urządzeń do składowania

Stalowe statyczne systemy składowania – Zastosowanie i utrzymanie urządzeń do składowania

Jakość i bezpieczeństwo

Wysoką jakość i bezpieczeństwo naszych regałów magazynowych potwierdza wydany przez TUV Rheinland certyfikat, licencjonowanego przez rząd niemiecki, znaku bezpieczeństwa GS.

MGL Sp. z o.o. | Certyfikat bezpieczeństwa GS