MGL Sp. z o.o. oferuje usługowe lakierowanie proszkowe. Dysponujemy automatyczną linią o wydajności 500 m2 pomalowanej powierzchni na godzinę.
Automatyczna linia lakierowania proszkowego, wyposażona w systemy aplikacyjne marki Nordson, służy przede wszystkim do malowania elementów produkowanych przez nas regałów. Jej wysoka wydajność – przekraczająca wewnętrzne zapotrzebowanie zakładu – umożliwiła wprowadzenie do naszej oferty usługowego lakierowania elementów powierzonych przez Klienta.
Lakierowanie proszkowe w MGL Sp. z o.o.
Automatyczna linia lakiernicza






Dostępne kolory
Katalog dostępnych kolorów obejmuje wszystkie barwy z palety RAL, o następujących rodzajach powierzchni:
- gładka – połysk,
- gładka – półpołysk,
- gładka – matowa,
- gładka – półmatowa,
- strukturalna,
- metalik.
Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie przygotować dowolny niestandardowy kolor.
Najczęściej wybierane kolory

RAL 1028 / 9005

RAL 2008

RAL 3020

RAL 7040

RAL 5010

RAL 3020 / 9016

RAL 9005

RAL 6018

RAL 1028

RAL 7035
* Zaprezentowane wzorniki należy traktować jedynie orientacyjnie – faktyczny kolor może różnić się od widocznego na ekranie, w zależności od ustawień monitora użytkownika
Co to jest lakierowanie proszkowe
Pierwsze próby lakierowania proszkowego rozpoczynają się w końcówce lat 40 tych XX wieku. Na początku był to polimery nakładane na elementy metalowe. Dopiero niemiecki uczony Dr Erwin Gemmer rozwinął proces fluidyzacji i termo-obróbki farb proszkowych, oficjalnie rejestrując patent w 1953 roku.
W początkowej fazie proces lakierowania proszkowego był wykorzystywany na detalach wyłącznie użytkowych i cechowała go bardzo gruba powierzchnia od 150 do 500 mikronów. Jedną z pierwszych fabryk, która masowo zastosowała lakierowanie proszkowe była firma BOSCH. Największy rozkwit i ugruntowanie procesu lakierowania proszkowego rozpoczął się od roku 1970 i można śmiało stwierdzić że trwa do dnia dzisiejszego.
Lakierowanie proszkowe polega na nakładaniu na metal (uprzednio oczyszczony mechanicznie lub chemicznie) farby w postaci proszku metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Naładowane w pistolecie cząsteczki farby osadzają się na uziemionym lakierowanym przedmiocie.
Malowane elementy z nałożoną warstwą farby umieszcza się następnie w piecu, gdzie w temperaturze ok. 200 stopni następuje stopienie i utwardzenie powłoki. Czas utwardzania w piecu wynosi – w zależności od zaleceń producenta – od 5 do 15 minut. Idealna grubość powłoki wynosi od 60 do 120 mikronów. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia i wysoką temperaturę.