Hala produkcyjna | MGL Sp. z o.o.

MGL Sp. z o.o. to wiodący polski producent techniki magazynowej. Podstawowa oferta obejmuje regały paletowe oraz regały wspornikowe (dłużycowe), w tym regały wysokiego składowania. Uzupełnieniem asortymentu są akcesoria regałowe, takie jak odbojnice (odbojniki), półki i separatory.

Zakres naszych usług obejmuje pełen cykl inwestycyjny: począwszy od projektu zabudowy regałowej w magazynie, przez pomoc w uzyskaniu finansowania, następnie produkcję, transport i montaż wyposażenia oraz opiekę i nadzór przez cały okres eksploatacji.

Cały proces produkcji – łącznie z malowaniem proszkowym gotowych elementów – realizujemy w naszym zakładzie, zlokalizowanym w Rawie Mazowieckiej (między Łodzią, a Warszawą). MGL jest częścią Grupy Mago – od 1989 r. producenta wyposażenia sklepów i magazynów.

Zaplecze produkcyjne

Na linię produkcyjną regałów magazynowych wysokiego składowania składają się: automatyczne linie formujące, wykrawarki laserowe 2D i 3D, automatyczne centrum wiertarskie, nowoczesne prasy krawędziowe oraz w pełni zautomatyzowane roboty spawalnicze.

Nasz zakład produkcyjny zlokalizowany jest w centralnej Polsce – w Rawie Mazowieckiej, mniej więcej w połowie drogi między Łodzią, a Warszawą. Zbudowany został w 2007 r. w tzw. formacie greenfield, a więc od podstaw, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Powierzchnia produkcyjna zakładu wynosi 11.500 m2, a jego moce pozwalają na przetworzenie 1.000 ton stali na miesiąc.

Lokalizacja firmy nie została wybrana przypadkowo. Po pierwsze – województwo łódzkie uznawane jest za centrum logistyczne Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Krzyżują się tu najważniejsze polskie i europejskie drogi oraz linie kolejowe. Potwierdzeniem jest wciąż rosnąca liczba dużych magazynów i centrów logistycznych właśnie w Rawie oraz Strykowie i Piotrkowie Trybunalskim.

Drugim kryterium było położenie niedaleko centrali Grupy MAGO S.A., której częścią jest nasza firma. MAGO jest działającym od 1989 r. uznanym na całym świecie producentem wyposażenia sklepów i magazynów. Siedziba i główny zakład produkcyjny mieści się w Ruścu, k. Warszawy.

Firma w liczbach

0
zrealizowanych
projektów
0
stworzonych
miejsc paletowych
0
zatrudnionych
pracowników
0
lat
na rynku

Jakość i bezpieczeństwo

MGL Sp. z o.o. | Certyfikat TUV GS

TUV / GS

Regały paletowe serii HX posiadają certyfikat bezpieczeństwa GS, wydany przez niemiecki instytut TUV Rheinland. Certyfikat ten jest potwierdzeniem, że produkowane przez nas regały zostały ocenione i przebadane pod kątem zgodności z surowymi niemieckimi i europejskimi regulacjami.

Zobacz Certyfikat GS »

MGL Sp. z o.o. | TNO DIANA

TNO DIANA

Zgodnie z wymogami normy PL-EN 15512, statyka każdej konfiguracji naszych regałów paletowych zostaje sprawdzona w drodze obliczeń numerycznych (MES). Do tego celu wykorzystujemy oprogramowanie FEMPAL, stworzone przez holenderskie biuro techniczne TNO. Jego algorytm oparty jest na jednym z trzech światowych standardów do obliczeń Metodą Elementów Skończonych.

Więcej informacji: dianafea.com

MGL sp. z o.o. | ISO 9001:2015

ISO 9001:2015

MGL Sp. z o.o. posiada certyfikat potwierdzający zgodność systemu zarządzania jakością w organizacji z międzynarodową normą ISO 9001:2008. Dokument ten potwierdza, że działalność operacyjna spółki jest zorientowana na klientów i ich potrzeby, a co za tym idzie – stałym celem organizacji jest ciągłe doskonalenie realizowanych w niej procesów.

Zobacz certyfikat ISO 9001:2015 »

Członkostwo w organizacjach branżowych

MGL Sp. z o.o. | Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej
MGL Sp. z o.o. | European Racking Federation
MGL Sp. z o.o. | European Materials Handling Federation

Wybrani klienci